Pp Spunbond неткаен материјал

Изобилен асортиман на оптимален квалитетПП невртена ткаенина врзана со врски е обезбедена од компанијата Рејсон во различни големини и димензии. Ние издлабивме лажат како еден од најистакнатите производители на неткаен материјал на плетени врски ПП во Кина. Ние користиме одлична квалитетна суровина и најнови техники за производство на ПП неткаен материјал. Оваа ПП неткаен материјал е совршен спој на несомнена издржливост, мекост и добра цврстина. 

 • Полипропилен Spunbond неткаен ткаенина за џеб пролет
  Полипропилен Spunbond неткаен ткаенина за џеб пролет
  ПП Spunbond неткаен ткаенина значи полипропиленска врзана неткаен ткаенина, е добра сила и издолжување. Тоа е вистинскиот материјал за џеб пролет. Тежината на ткаенината е од 60гр до 80гр со прилагодена ширина. Rayson не ткаени ткаенина ви обезбедува најдобра ПП Spunbond неткаен ткаенина цена, добредојде да не контактирате.
 • Втиснување на неткаен ткаенина
  Втиснување на неткаен ткаенина
  Втиснување на неткаен материјал. Постојат два тип. Тоа е две компјутери неткаен компресирани со памук. Друг е три компјутери неткаен компресирани. Тоа е широко се користи во мебел. Ние го правиме како вашата Reuqiry големина.
 • Најдобра ПП Spunbond не ткаенина за фабрика за душеци -
  Најдобра ПП Spunbond не ткаенина за фабрика за душеци -
  Најдобра ПП Spunbond не ткаенина за фабричка цена на душекот -.Ние сме производител на PP Spunbond неткаен материјал со повеќе од 14 години искуство. ISO, BV.& SGS сертифициран. И ние нудиме ПП spinbonded nonwoven ткаенина за вас директно.Нашиот производ го усвојува полипропиленот како суровина, преку топење на висока температура, филтрирање, свила прскање во мрежи и топло залепени, а потоа стана ткаенина, конечно ликвидација и лизгање автоматски во ролни.Квалитетот на нашите производи е загарантиран и испораката е на време. Главни производи: мебел неткаен / правење торба неткаен ткаенина / земјоделство заштита и градинарство неткаен / медицински употреба неткаен / маса ткаенина неткаен .... и така натаму.
 • Висококвалитетна полипропиленска неткајна геотекстил ткаенина
  Висококвалитетна полипропиленска неткајна геотекстил ткаенина
  Полипропиленски неткани геотекстили се неткаени геотекстили со врзани врски направени од 100% полипропиленски тенки ткаенини. Нормалните полипропилен геотекстилни ткаенини се користат во широк спектар на апликации во животната средина и општите граѓански пазари, како што се изградба на патишта, спортски градежен проект, одделување на депонијата и одводнување и крајбрежна заштита.
 • Прикажи соба на Rayson не ткаени производи
  Прикажи соба на Rayson не ткаени производи
  Foshan Rayson неткаен копродукции, Ltd е искусен производител во неткаен ткаенина индустрија со долгогодишно искуство. Таа е посветена на неткаен материјал за ткаенини, развој и производство и има 10 напредни неткаени производни линии за производство на ткаенини, способни за производство на п.п. неткаени ткаенини, СС не ткаенини, СМС, Meltblown, игла удар и spunlace non ткаенина ткаенина , Со опсег на тежина на тежина од 10GSM до 150GSM во ширина од 4,2 метри, со годишен износ на производство со тежина од над 36.000 тони. Компанијата е способна за производство на неткаени ткаенини на многу различни бои и големини, погоден за многу различни намени.
 • ПП Spunbond не ткаени геотекстил
  ПП Spunbond не ткаени геотекстил
  Неткаен геотекстил Употребува во индустриите за изградба и уредување во цело време и правење знак со стабилизирање на земјата, подобрување на одводнување на сајтови и филтрирање, одвојување на агрегати и ширење наметнати товари. Оваа неткајна геотекстилна ткаенина е направена од полипропиленски spunbond не ткаени, нормално во црна и сива боја. Ткаенината е биодигублист, еколошки и УВ се стабилизира.
 • Главни производи на Rayson не ткае компанија
  Главни производи на Rayson не ткае компанија
  Foshan Rayson неткаен копродукции, Ltd е искусен производител во неткаен ткаенина индустрија со долгогодишно искуство. Таа е посветена на неткаен материјал за ткаенини, развој и производство и има 10 напредни неткаени производни линии за производство на ткаенини, способни за производство на п.п. неткаени ткаенини, СС не ткаенини, СМС, Meltblown, игла удар и spunlace non ткаенина ткаенина , Со опсег на тежина на тежина од 10GSM до 150GSM во ширина од 4,2 метри, со годишен износ на производство со тежина од над 36.000 тони.
 • Пред-сече неткаен ткаенина за мебел
  Пред-сече неткаен ткаенина за мебел
  Rayson е професионална фабрика која го прави ПП не ткаенина за повеќе од 14 години.Пред-сече неткаен ткаенина е еден од нашите производи кој главно се користи за мебел, како душек и троседот. Пре-сечењето линија го прави солзата лесно. Тоа може да ја подобри ефикасноста на производството на фуруира. Пред-сече неткаен ткаенина за мебел се извезува на американски и европски пазар.
 • Шиење неткаен ткаенина
  Шиење неткаен ткаенина
  Шиење неткаен ткаенинаБежот боја неткаен ткаенина се користи за капакот на душекот кои го прават душекот посоодветен.Големината е 2,1m до 2,4m.Секогаш 60грам до 100грамбеж, сива, црна и бела боја.
 • Бод врзан ПП Spunbond не ткаени ткаенина за душекот
  Бод врзан ПП Spunbond не ткаени ткаенина за душекот
  Бонд-врзани ткаенини со Бонд, еден тип на ПП СПУН Бонд не ткаенина, се направени на машина за ткаење која ја врзува веб-страницата или ја држи веб-страницата, со надолжни предива. ПП Spun обврзници неткаен ткаенини материјали се користат како топлинска изолација или материјал за пакување или како основа во производството на јоргани, ќебиња и јакни. Бод врзан ПП не ткаенина е главниот материјал за правење душек. Се користи како ткаенина на дното на душекот. Неткаен ткаенина е во 70gr до 100gr во различни бои. Rayson е најдобриот производител на неткаен ткаенина од п.п. Добредојдовте да се распрашате.
 • Перфорирана неткаена ткаенина за покритие за пролет
  Перфорирана неткаена ткаенина за покритие за пролет
  Ние го спасивме проблемот кога произведуваме пролетен џеб има голем бучава. Перфориран со Dot Nonowven ткаенина може да го спаси целиот проблем на бучава кога произведува душек, троседот и друг мебел. Тоа е мека и дише. И STENGHT и ELOGATION се одржуваат на добро ниво.
 • Вода отпорна неткаена ткаенина
  Вода отпорна неткаена ткаенина
  Вода отпорна неткаена ткаенина.Таа го користи за медицински постелнина и еднократни удобности, на пример хируршки маски, за еднократна употреба оперативна наметка.Имаме многу големи за купувачи изберете. И бојата и грам.Секогаш пакување во торба или картон.