Rayson не ткаени ткаенини

Rayson е посветена на неткаен истражувања, развој и производство. Неговите главни производи се ПП не ткаенина ткаенина, СС не ткаенина, СМС неткаен ткаенина, Meltblown не ткаенина, игла PUCH не се ткаени ткаенини и spunlace не ткаени ткаенина.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Сина СС неткаен ткаенина 25гр Ширина 175мм за маска

Сина СС неткаен ткаенина 25гр Ширина 175мм за маска

ОваСина СС не ткаенина ткаенина се користи за првиот слој на маската. Нормално тоа е ширина од 25 грлиња од 175mm. СС не ткаенината е мека, дише и отпорна на вода. И оваа сина СС не ткаенина произведена од Rayson може да го гарантира квалитетот.
Професионален производител на неткаен чаршав (ролна) во Кина

Професионален производител на неткаен чаршав (ролна) во Кина

Не ткаенина, исто така познат како ТНТ маса ткаенина, е текстил направен од полипропилен материјал. Со предностите на еко-пријателски, лесни за употреба, и рециклирани, не ткаени полипропиленски чаршафи се користат во ресторани, хотели и некои специјални настани како партии, свадби итн. Нашите главни производи се неткаен чаршав, неткаен чаршав Roll, TNT маса тркач, пред-намалување на чаршав ролна и не ткаени placemat.
Мека / хидрофилна неткајна ткаенина

Мека / хидрофилна неткајна ткаенина

СС не ткаенина е направена од двојно зрак технологија. Дали ја менувате дефиницијата на хидрофилни ткаенини? Некои од истакнатите карактеристики на оваа не-ткаени ткаенина се дише, мека, хидрофилна и безопасна. Овие видови на хидрофилни ткаенини се користат како внатрешен слој материјал на маската. Rayson е професионален хидрофилни не ткаенини производители, со многу години богато искуство.
СС не ткаени болнички постелнина

СС не ткаени болнички постелнина

СС неткаен ткаенина е добар материјал за производство на болнички постелнина, дизајнирана за употреба со старечки кревети, болнички кревети и спа кревети. Овие кревети се за еднократна употреба, произведени од суровина од постелнина, што значи дека обезбедува хигиенско, но економично решение за секоја клиника.

Rayson Service.

Rayson не ткаенина е водечки производител на не ткаенини и снабдувач во Кина која има 15 години искуство во неткаен производството и р&D. Совршен систем за управување со квалитет и богато искуство во производството може да обезбедат стабилен и добар квалитет на производот

Тимот за продажба со 15 години меѓународно трговско искуство може да обезбеди професионални услуги на англиски, шпански, италијански и арапски јазик. Нашите производи се продаваат во повеќе од 40 земји ширум светот.

Rayson има 10 напредни производни линии за неткаен ткаенина, која може да произведе 3.000 тони неткаен ткаенини во различни бои месечно, со максимална ширина на ролна од 4,2 метри. Типови на производи се ПП неткаени ткаенини, СМС, топени разнесени ткаенини и игла удирани неткаени ткаенини и вртење на неткаен ткаенина во чипка.

Долгорочната доволна суровина инвентар во складиштето обезбедува стабилност на цените на производите.

За Ројсон

Foshan Rayson не ткаени копродукции, Ltd Е кинеско-американско заедничко вложување, основано во 2007 година, кој се наоѓа во градот Фошан Шишан Висока Техничка зона, помалку од 30 минути од меѓународниот аеродром Гуангжу Баијун, во непосредна близина на Фолксваген, Хонда, ЦМО и други претпријатија, со комплексна покривка површина од околу 80.000 квадратни метри и вработување над 400 луѓе. Компанијата е специјализирана за производство на неткаен ткаенини за неткаен материјал и неткаен ткаенина, со повеќе од 90 проценти од своите производи што се продаваат во повеќе од 30 земји.

Foshan Rayson не ткаени копродукции, Ltd Е искусен производител во индустријата за неткаен ткаенина со долгогодишно искуство. Таа е посветена на неткаен материјал за ткаенини, развој и производство и има десет напредни неткаени производни линии за производство на ткаенини, способни за производство на п.п. неткаен ткаенина, СС не ткаени, SMS, Meltblown, игла PUCH и spunlace не ткаени, со Производство на тежина од 10GSM до 150GSM во ширина од 4,2 метри, со годишен износ на производство со тежина од над 36.000 тони. Компанијата е способна за производство на неткаени ткаенини на многу различни бои и големини, погоден за многу различни намени.

Стапи во контакт со нас

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашиот широк спектар на дизајни!

Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски